Cik izdevīgi ir koka granulu katli?

granulu apkures katls commodus.lvDaudziem mājās ir centrālā apkures sistēma, kas parasti tiek uzturēta ar gāzes vai klasiskās malkas apkures katliem. Tomēr jau kādu laiku tirgū tiek piedāvāti granulu katli, par kuriem sola, ka tos izmantojot apsilde ir daudz lētāka, kā arī tie ir drošāki lietošanai. Cik daudz no tā ir patiesība? Tā vien šķiet, ka granulu katls ir viens no izdevīgākajiem veidiem kā apsildīt ēku, jo pārdoto katlu vienību skaits Eiropā un arī citur aug ar katru gadu, turklāt tas ir videi draudzīgāks un ietaupa naudu.

Cik videi draudzīgi ir granulu katli?

 Koka granulu katlus mūsdienās apspriež ļoti bieži, ar tādu domu, ka koka dedzināšana ir oglekļa neitrāla. Šos katlus iespējams uzstādīt privātmājās, taču uz tiem pāriet arī lieli dzīvojamo māju nami vai, piem., koka granulu katlus var izmantot arī spēkstacijās, kur granulas tiek dedzinātas, lai radītu enerģiju.

 Iespējams, ka daudzi šaubās par domu, ka granulu dedzināšana ir oglekļa neitrāla, jo degot kokam taču izdalās dūmi un oglekļa dioksīds. Lai atspēkotu šo argumentu, piem., Apvienotās Karalistes plāns ir sekojošs – katra nocirstā koka vietā iestādīt jaunu koku, tādējādi koks aug un absorbē oglekļa dioksīdu no atmosfēras. Latvijā vairāk pielietotā tehnika koka granulu iegūšanai ir tieši no koksnes atlikumiem, šķembām un skaidām.

SIA „COMMODUS” – līderis apkures jomā Latvijā

 Ja arī Jums ir padomā koka granulu katlu uzstādīšana, Latvijā to var veikt ātri un vienkārši, piem., izmantojot SIA COMMODUS pakalpojumus, kas ir vadošais uzņēmums Latvijā apkures jomā (gan tehnikas pārdošanas, gan montāžas un uzturēšanas ziņā). Ja vēl nezināt, kādu apkures sistēmu labāk ierīkot, piem., savā topošajā mājā vai aizvietojot veco apkures sistēmu, tad COMMODUS piedāvā galvenās vadlīnijas.

 Piemērotākā apkures veida izvēlē svarīgi:

  • Cik jaudīgas ir konkrētās iekārtas;
  • Iekārtu kvalitāte;
  • Katlu un kurināmā cena;
  • Garantija un pēc garantijas apkalpošana.

 Nezinātājiem noteikti var rasties problēmas ar piemērotākās apkures sistēmas tehnikas izvēli, tieši tāpēc COMMODUS piedāvā operatīvu darbu, savlaicīgu servisu un tikai pasaules labāko ražotāju iekārtas, tajā skaitā arī granulu katli, kas noteikti pārsteigs ar savu cenu. Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, parūpējies par savu māju labsajūtu un, ja meklējat jaunu apkures katlu, noteikti izpētiet Latvijas vadošā apkures jomas uzņēmuma COMMODUS piedāvājumu viņu mājas lapā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *