Kāda apdrošināšana vajadzīga Tavam spēkratam?

Tie autovadītāji, kuri aktīvi piedalās ceļu satiksmē, ir pārliecināti, cik liela nozīme ir piemērotas apdrošināšanas polises iegādei. Šobrīd pieejami vairāki apdrošināšanas veidi, tādēļ būtiski saprast visus faktorus, lai varētu izvēlēties atbilstošāko variantu.

OCTA

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklis piedalīties nedrīkst. OCTA atmaksā zaudējumus, kas nodarīti avārijā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, slimnīcas pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāsedz avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Vairāk lasi- https://www.iizi.lv/octa

Tiesības pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne tikai otra auto vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri atradušies transporta līdzeklī, kas atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā.

KASKO polise

Otrs transportlīdzekļu apdrošināšanas veids ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana sedz zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai situācijā, ja mašīna tiek apzagta vai nonākusi garnadžu rokās. KASKO atlīdzina automašīnas remonta izmaksas. KASKO polises iegāde nav obligāta , tomēr, ja auto iegādāts līzingā vai kredītā, polises iegāde ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir pieejama daudzveidīgam transportlīdzekļu klāstam – ne vien vieglajām automašīnām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

KASKO apdrošināšana ir teicams OCTA polises papildinājums, jo tādā veidā transporta līdzeklis tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas nodarīti :

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Stipra lietus, vētras, krusas dēļ;
> Zādzības un vandālisma gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA, ērti pasūtāma online. Izdevīgākos variantus dažu minūšu laikā uzzināsi ievadot informāciju kalkulatorā – tas atvieglos izvēli.

OCTA un KASKO polišu cenas ietekmē vairāki kritēriji, piemēram, transportlīdzekļa veids un vecums, šofera vecums un pieredze. Polises cenu ērti uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Lai sameklētu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski saprast, kādi faktori nosaka tās izmaksas.

OCTA polises cenu rēķina, ņemot vērā gan vēlamo derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa tipu – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Būtiska nozīme ir arī automašīnas īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis ir juridiskas personas īpašumā, polise izmaksās dārgāk. Tāpat svarīgs ir arī šofera stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un neizraisa sadursmes, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jāsaprot, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa vērtība, gan vēlamais risku segums. Jāpiemin, polises cenu ietekmē arī tas, cik liels būs pašrisks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *