OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kā atrast atbilstošāko?

Tie autovadītāji, kuri aktīvi piedalās ceļu satiksmē, zina, cik liela nozīme ir atbilstošas apdrošināšanas izvēlei. Šobrīd pieejami vairāki apdrošināšanas varianti, tāpēc būtiski saprast visas nianses, lai varētu izvēlēties atbilstošāko variantu.

OCTA

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam ceļu satiksmes negadījumā, ko izraisījis viņš. Ja nav noformēta OCTA apdrošināšana, transportlīdzeklim nav tiesību atrasties uz ceļa.

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro . Tādēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli nereti piedāvā bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu dažas dienas vai nedēļas pirms polises termiņa beigām.

KASKO apdrošināšana

Otrs transportlīdzekļu apdrošināšanas variants ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana kompensē zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai tad, ja mašīna tiek apzagta vai nonākusi garnadžu rokās. KASKO sedz automašīnas remonta izmaksas. KASKO polises iegāde nav obligāta , tomēr, ja auto pirkts līzingā vai kredītā, polises noformēšana ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir pieejama daudzveidīgam transportlīdzekļu klāstam – ne tikai vieglajām automašīnām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz plašu risku segumu. Piemēram, KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA, ērti noformējama internetā. Izdevīgākos piedāvājumus ātri atradīsi ievadot informāciju kalkulatorā un varēsi pieņemt labāko lēmumu.

Plānojot pirkt OCTA vai KASKO polisi, būtiski nesteigties, bet gan izvērtēt vairākus apdrošināšanas variantus – tikai tā var atrast visizdevigāko risinājumu.

Kā veidojas polises cena?

Kā minēts iepriekš, OCTA un KASKO polišu cena katrā indivduālā gadījumā tiek vērtēta atsevišķi.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski un pašriska lielums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *