Rezerves uzkrājumi

Tāpat, kā meža zvēri vāc pārtikas rezerves ziemai, arī cilvēkiem būtu jādomā par rezerves iekrājumu veidošanu nākotnei. Rezerves uzkrājumi var kalpot, gan, kā drošības spilvens, neparedzētās finanšu situācijās, gan arī, kā papildus iekrājumi kādas sen kārotas lietas iegādei, piemēram, kā pirmā iemaksa mājokļa kredīta noformēšanai vai auto iegādei.

Sākot domāt par uzkrājumu veidošanu, cilvēki sper pirmo soli uz gudru, savu personīgo finanšu pārvaldīšanu un labklājības paaugstināšanu. Nodrošinoties ar savu personīgo rezerves kapitālu jeb rezerves uzkrājumiem, veidojas stabilitāte un jau gatavs un risinājums finanšu problēmu gadījumos.

Kāpēc jāveido rezerves iekrājumi?

Rezerves uzkrājumu veidošana ļauj sasniegt vairāk.

Tā pat kā izglītība, ceļošana un pieredzes gūšana sniedz ieguldījumu mūsu nākotnē arī rezerves uzkrājumu veidošana, paver plašākas iespējas rītdienai, neaizmirstot arī par šodienu.

Piemēram, ja tuvākajā nākotnē esat nolēmis uzsākt uzņēmējdarbību, iegādāties mājokli, vai auto, visticamāk, lai to izdarītu jums būs nepieciešami uzkrājumi, ar ko šo ieceri īstenot. Sākot veidot uzkrājumu bankā, Jūs pāris mēnešu laikā ievērojami paaugstināsiet savas izredzes iegūt aizdevumu konkrēto lietu iegādei, jo tiksiet vērtēts, kā apzinīgs klients, kurš domā par savu nākotni, turklāt būsiet nodrošinājies ar papildus līdzekļiem, kurus izmantot savas ieceres realizēšanai. Tātad, jau pāris mēnešu laikā, Jūs būsiet ieguvis labu reputāciju kādā no kredītiestādēm, izveidojis drošības spilvenu neparedzētiem gadījumiem un nonācis pāris soļus tuvāk savu nākotnes plānu realizēšanai.

Neviens veiksmīgs uzņēmums nevarētu pastāvēt nedomājot par tuvāko un tālāko nākotni, tieši tā pat ir arī ar cilvēkiem, lai veiksmīgi pārvaldītu un vairotu savas finanses, par nākotnes ienākumiem un kopējo finansiālo situāciju tajā, būtu jāsāk domāt jau laicīgi.

Kā veidot rezerves iekrājumus?

Uzkrājumus var veidot dažādi. Viena no mūsdienu populārākajām iekrājumu veidošanas metodēm ir krājkonta atvēršana un papildināšana, veicot ikmēneša iemaksas. Krājkontā iemaksātā nauda tiek nošķirta no ikdienas tēriņiem paredzētajām finansēm, līdz ar to, to nav iespējams netīšām iztērēt. Parasti krājkontā iemaksātās naudas summas apjomu un biežumu nosaka pats uzkrājuma veidotājs, turklāt krājkontā iemaksāto un uzkrāto naudu iespējams izmaksāt jebkurā laikā, par to 7 – 10 dienas iepriekš brīdinot banku. Izveidojot šāda veida uzkrājumu, Jums ar tā palīdzību pastāv iespēja arī nedaudz nopelnīt, jo bankas maksā nelielus noguldījuma procentus, kuri tiek pieskaitīti uzkrātajai naudas summai.

Paralēli krājkontiem tiek piedāvāti speciālie iekrājumi, piemēram, bērna nākotnei, mājokļa iegādei, pensijai vai kam citam. Šāda veida iekrājumi parasti tiek veidoti līdz kādam iepriekš noteiktam termiņam. Tā pat kā veidojot uzkrājumu krājkontā, šos uzkrājumus iespējams regulāri papildināt, taču to izmaksa iespējam tikai pēc noteiktā termiņa. Par uzkrājumiem, kas tiek veidoti līdz kādam noteiktam termiņam, tiek maksāti krietni lielāki peļņas procenti, kā tas ir krājkonta gadījumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *