Kā izvēlēties starp SSD, SSHD un HDD diskiem

ssd hdd 1a.lvLabākā diska izvēle sava datora veiktspējas uzlabošanai nav nemaz tik vienkārša, kā tas varētu šķist. Vai Jums ir nepieciešams cietais disks (HDD), cietvielu disks (SSD) vai varbūt cietvielu hibdrīddisks (SSHD)? Pastāv virkne dažādu faktoru, kas jāapsver un ne vienmēr šķietami labākais risinājums spēj nodrošināt labāko sniegumu. Tā kā ar jebkuru svarīgu lēmumu Jums ir jāizvēlas opcija, kas vislabāk atbilstu Jūsu unikālajām vajadzībām.

Apskatīsim vairākus kritērijus, kas varētu likt noprast, kuras opcijas ir noderīgākās Jums.

Ietilpība

HDD diski vienmēr ir pirmajā vietā, kad runa iet par to, cik daudz datu var uzglabāt. Arī SSHD diski piedāvā diezgan lielas ietilpības diskus par pieņemamu cenu, tikmēr SSD diski ar palielu ietilpību būs daudzas reizes dārgāki nekā, piem., HDD, tāpēc tie pagaidām netiek tik plaši izmantoti dažādās tehnoloģijās, jo vienkārši ir dārgi.

Ātrums

SSD diski nodrošina maksimālu veiktspējas ātrumu un tiem ir augsts lasīšanas/rakstīšanas ātrums, tāpēc tie mūsdienās ir labākā izvēle datoriem, kam jātiek galā ar dažādiem skaitļošanas uzdevumiem. No otras puses SSHD diski spēj piedāvāt līdzīgu ātrumu kā SSD, darbojoties ar dažāda veida datiem. HDD savukārt ir plaši izmantoti, bet ātruma un veiktspējas ziņā atpaliek no iepriekš minētajiem.

Cena

Ja Jūs izvēlaties mazas jaudas SSD disku, piem., ar 32GB līdz 64GB ietilpību, tad tie mūsdienās ir pieejami par diezgan saprātīgām cenām. Tomēr lielākas ietilpības SSD diski būs ļoti dārgi, tāpēc mūsdienās vēl aizvien plaši tiek izmantoti HDD, kuri varbūt nav tik ātri, bet nodrošina milzīgu ietilpību par zemām cenām.

Bez šiem pastāv vēl arī citi kritēriji, kas jāņem vērā, piem., izturība, baterijas darbības ilgums u.tml. Bet, ja šo visu kritēriju izskatīšana kļūst apgrūtinoša, dažreiz pietiek vienkārši salīdzināt izmaksu-efektivitātes attiecību. Kā Jūs varat iegūt savā īpašumā disku ar maksimāli lielu ietilpību un ātrumu, kas tajā pat laikā neprasītu pārāk lielas investīcijas. Šādos gadījumos ir vērts tuvāk aplūkot SSHD diskus, kas ir starp efektīviem rādītājiem un pieņemamu cenu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *